Médiá

Kateřina Klimšová, DiS.

Cestmedia s.r.o.

  • Poličanská 1487
  • 190 16
  • Újezd nad Lesy, Praha
  • pán Kristian Hanko

Profil spoločnosti

Viega patrí k popredným výrobcom inštalačnej techniky. So svojou lisovacou a spojovacou technológiou kovového potrubia pre sanitárne produkty a vykurovanie je Viega jednotkou na svete. Viac ako 4 700 zamestnancov, cez 17 000 výrobkov a rozmanité servisné služby každý deň v celom podniku spĺňajú jasne definované nároky s heslom "Kvalita je všetko".

Na trvalom úspechu spoločnosti sa pracuje v desiatich pobočkách. Výroba je sústredená do štyroch výrobných závodov v Nemecku. Špeciálne riešenia pre jednotlivé lokálne trhy vznikajú v závode McPherson (Kansas/USA), vo Wuxi (Čína) a Sanand (India).

Najdôležitejšie je pre spoločnosť Viega predovšetkým výroba inštalačnej techniky. Sortiment nachádza rozmanité možnosti využitia, napríklad v technickom vybavení budov, infraštruktúre, priemyselných zariadeniach alebo stavbe lodí.

Rodinný podnik Viega bol založený roku 1899 v Attendorne v Nemecku a už od 60. rokov sa začal presadzovať na medzinárodnom trhu. V súčasnosti sa výrobky Viega používajú na celom svete. Tovar je na jednotlivých trhoch distribuovaný prevažne prostredníctvom odborných veľkoobchodov.