Allianz aréna

Veľký projekt Allianz Areny v Mníchove vrátane toho času najväčšieho parkovacieho domu v Európe bol dokončený v termíne. V oblasti inštalácie pitnej vody a sanitárne inštalácie k tomu výraznou mierou prispel systémový svet Viega. (Photo: Allianz Arena München Stadion GmbH)

V exkluzívnej Allianz aréne si svoje miesto obhájila predstenová technika Viega.

Či je niekto futbalový nadšenec alebo nie a bez ohľadu na to, ktorému klubu fandí: Bez závisti musí uznať, že FC Bayern Mníchov hrá nie len úspešný, ale často aj nadšenie vyvolávajúci futbal. Nadšenie vyvolá aj návšteva Allianz Arény, ktorá je do určitej miery klubovňou FCB.

Neprispievajú k tomu ale len futbalové zápasy, ktoré sa tam odohrávajú. Hostia, ktorý sledujú hru z exkluzívnych lodžií sú nadšený aj interiérom. Nie je divu, pretože ročný nájom týchto 106 apartmánov je 90 000 až 240 000 eur – pomerne slušná cena za zhruba 50 m2 . Za to si však „nájomník“ môže úplne individuálne vybrať zariadenie  a jeho usporiadanie – všetko podľa svojho priania, vrátane kúpeľne so sprchou. Práve toto individuálne riešenie pri stavbe štadiónu vyžadovalo „majstrovský výkon“ inštalatérskej a vykurovacej firmy.

Flexibilita a úspora času

Časový interval medzi finálnym technickým nákresom a plánovaním vybavenia každej jednotlivej lodžie a nemenným termínom dokončenia bol veľmi krátky. Napriek tomu chcela zhotovujúca inštalatérska firma splniť všetky individuálne priania zákazníkov a preto vsadila na predstenový systém Steptec. Jednak sa veľmi rýchlo montuje a taktiež je mimoriadne flexibilný. Odborní remeselníci tak mohli jednotlivé prvky sanitárneho zariadenia dopredu zmontovať v dielni. Na stavbe bolo potrebné už len niekoľko pracovných úkonov pre presnú montáž. Pomocou tejto taktiky sa bez problémov realizovali aj neobvyklé priestorové riešenia. Výsledok: Každá lodžia a každý sanitárny priestor je vytvorený exkluzívne podľa špeciálnych prianí zákazníkov.

Ďalšou časovou úsporou pri inštalácii pitnej vody priniesla technika lisovania spojov Viega – hlavne pri montáži ôsmich kilometrov potrubného systému z ušľachtilej ocele Sanpress pre hlavné rozvody v Allianz Aréne. Pretože bezpečné lisovanie rozmerov XL od 76,1 do 108,0 milimetrov behom niekoľkých sekúnd ušetrilo mnoho minút do úvodného odpískania začiatku prvého zápasu.

 

 


 

Objekt Allianz aréna
Miesto Mníchov, Nemecko
Rok 2005
Typ objektu Novostavba
Plocha 171000 m2
Oblasť použitia Šport a voľný čas
Architekt Herzog & de Meuron, Basel
Plánovanie Elin GmbH & Co KG, Linz
Inštalácia Stürzer, Aindorf
späť
Naša webová stránka využíva súbory cookie s cieľom vytvorenia používateľsky priateľského rozhrania tejto webovej stránky, jej vylepšenia a prijímania štatistických údajov. Na vytváranie používateľských profilov súbory cookie nepoužívame. Viac informácií nájdete v našich Zásadách ochrany osobných údajov